ជនរងគ្រោះមានឈ្មោះ ពៅ ផល្លា ភេទប្រុស អាយុជាង៤០ឆ្នាំ មានមុខរបរជាមន្ត្រីយោធា នៅខេត្តកំពង់ស្ពឺ និងជួលធុងបាស់ ស្នាក់នៅផ្ទះជួល ក្នុងភូមិ សង្កាត់កើតហេតុខាងលើ និងមានប្រពន្ធ ឈ្មោះ យ៉ាត ពិសី អាយុជាង៤០ឆ្នាំ ជាមេផ្ទះ រស់នៅជាមួយគ្នា។ ប្រពន្ធជនរងគ្រោះបាន ប្រាប់សមត្ថកិច្ចថា មុនពេលកើតហេតុប៉ុន្មានថ្ងៃ មកហើយជនរងគ្រោះចេះតែនិយាយ ពីបញ្ហាចង់សម្លាប់ខ្លួន ហើយនៅព្រឹកថ្ងៃកើតហេតុជនរងគ្រោះ បានសុំម៉ូតូពីប្រពន្ធ ដើម្បីទៅធ្វើអត្តឃាតឲ្យឆ្ងាយពីផ្ទះ ប៉ុន្តែប្រពន្ធមិនឲ្យ លុះដល់ពេលកើតហេតុជនរងគ្រោះ បានទៅទិញថ្នាំ ដើម្បីផឹកសម្លាប់ខ្លួន ហើយក្រុមគ្រួសារបានឃើញទាន់រួច ក៏ដណ្តើមយកទៅបោះចោល។
ពេលនោះជនរងគ្រោះក៏ដើរទៅទិញថ្នាំម្តងទៀត មកដល់ផ្ទះត្រូវក្រុមគ្រួសារ ដណ្តើមយកទៅបោះចោលនៅលើទូរ ហើយក៏បាននាំគ្នាចេញមកខាងក្រៅ ផ្ទះអង្គុយលេងបានបន្តិច ស្រាប់តែឃើញអ្នកជិតខាងដើរ ចូលទៅមើល ហើយពេលនោះសង្ស័យ ក៏បានស្ទុះទៅមើលឃើញថា ជនរងគ្រោះចងក និងផឹកថ្នាំស្លាប់បាត់ទៅហើយ។ អ្នកជិតខាងបាននិយាយថា ក្រុមគ្រួសារជនរងគ្រោះតែងតែ មានទំនាស់ពាក្យសំដីជារើយៗ ហើយជនរងគ្រោះចេះ តែចង់សម្លាប់ខ្លួន លុះមុនពេល កើតហេតុជនរងគ្រោះ មានទឹកមុខខ្មៅរលខុសប្លែកពីធម្មតា ហាក់បីដូចជាមានវិបត្តិអ្វីមួយធ្ងន់ណាស់ ហើយបានព្យាយាមសម្លាប់ខ្លួន ម្តងហើយម្តងទៀត រហូតធ្វើអត្តឃាតបានសម្រេច ៕